Üstünlerin Desteklenmesi Proje Ön Kayıt Formu

Üstünlerin Desteklenmesi Proje Ön Kayıt Formu


"Geleceğimiz İçin Üstün Zekalıların Geleceği" projemizin değerlendirme çalışmaları için alınan başvurular sona ermiştir. Ancak form sistemi kapatılmayacak olup, sonraki projelerimizden sizleri haberdar edebilmemiz amacıyla, aynı başvuru formu üzerinden kaydınızı oluşturabilirsiniz. Yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı ailelerimize ve değerlendirme çalışmaları esnasında göstermiş oldukları azim ve kararlılıktan dolayı öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Üstün zekalı çocukların eğitim yolu ile sıra dışı düşünme becerilerinin geliştirilmesi, bu çocukların ailesi ve öğretmenlerinin konuya yönelik bilinç düzeylerinin arttırılması ve gerekli alt yapı (atölye) hizmetlerinin oluşturularak toplumsal hayata aktif katkı sağlayan sıra dışı düşünme becerileri gelişmiş bireyler olmalarını sağlamayı amaçlayan ve İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) katkılarıyla yürütmekte olduğumuz “Geleceğimiz İçin Üstün Zekalıların Geleceği” isimli projemiz İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi iştirakçiliği ile yürütülmektedir.

KATILIMCI GRUPLAR
İstanbul Avrupa Yakası’nda ikamet eden 4-14 yaş arası üstün zekalı çocuklar, aileleri ve öğretmenleri.

GENEL AMAÇ
İstanbul Avrupa yakasında yer alan üstün zekalı çocukların eğitim yolu ile sıra dışı düşünme becerilerinin geliştirilmesi, bu çocukların ailesi ve öğretmenlerinin konuya yönelik bilinç düzeylerinin arttırılması ve gerekli alt yapı (atölye) hizmetlerinin oluşturularak toplumsal hayata aktif katkı sağlayan sıra dışı düşünme becerileri gelişmiş bireyler olmalarını sağlamayı amaçlar.

HİZMETLER
Projeye başvurusu olan 4-14 yaş arası öğrencilerden eğitsel tanılama çalışması olmayanların ücretsiz olarak eğitsel tanılama (zeka testi-yaratıcılık testi) çalışmaları yapılacaktır.
Değerlendirmeler neticesinde eğitim almaya hak kazanan öğrenciler 4 ay içerisinde Zeka ve Akıl Oyunları – Sıra Dışı DüşünmeBecerileri – Bilim ve Deney – Robotik Uygulamaları – Drama – Astronomi ve Uzay Bilimleri ve Problem Çözme atölyelerinde ücretsiz eğitim alacaklardır.
Projeye dahil olan aileler için üstün zekalılık, sıradışı düşünme becerileri ve üstün zekalı çocuklarla yaşamak konuları üzerine seminerler düzenlenecektir.
Proje süresince öğretmenler için üstün zekalılık, sıradışı düşünme becerileri ve sınıf içi uygulamalar üzerine seminerler düzenlenecektir.

PROJE SÜRECİ
Son Başvuru Tarihi:
15.02.2016
Değerlendirme Testlerinin Uygulanması:
01.02.2016 – 28.02.2016
Atölye Eğitimlerinin Uygulanması:
04.03.2016 – 04.06.2016

NOT:

* Ebeveyn ve öğretmen seminerleri atölye sürecinde gerçekleştirilecektir.

* Proje kapsamında başvuruda bulunan ilk 4000 Öğrenciden belirlenmiş taban puanı aşan ilk 200 çocuk seçilecektaban puanına ulaşılamaması durumunda ikinci 4000 kişi, üçüncü 4000 kişi olarak değerlendirmeler alınacaktır.

* Proje kapsamında eğitim almaya hak kazanan 200 çocuk değerlendirmeler sonunda belirlenecek ve ilan edilecektir.