“HER ÇOCUK ÖZELDİR” Projesi Başvuru Formu

“HER ÇOCUK ÖZELDİR” Projesi Başvuru Formu
“HER ÇOCUK ÖZELDİR” PROJESİ

TÜZDER “Enderun” ve “Yüzümüzü Güldüren 100 Çocuk” projeleri ile ülkemizin kanayan yarası olan yüzlerce üstün potansiyelli çocuğa geçmiş yıllarda Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda özel ve zenginleştirilmiş bir müfredat ve atölye çalışmalarıyla ufuklarını renklendirerek benzersiz bir eğitim deneyimini kendi kademelerinden mezun olana dek farklı oranlarda burslu olarak okuma imkânı kazandırmıştır. Yüksek potansiyelli çocukların zamanında fark edilememesi ve en uygun eğitimin sağlanamaması gibi sorunlar nedeniyle bu yeteneklerin toplumumuz için kayıp olacağını her zaman vurgulayan TÜZDER “Her Çocuk Özeldir” projesi kapsamında üstün potansiyelli öğrencilerini arıyor.

“Her Çocuk Özeldir” projesi kapsamında her sınıf seviyesinden 4-14 yaş aralığında ki yüksek potansiyelli öğrencinin başladığı sınıftan mezun olana dek Boğazhisar Eğitim Kurumlarında farklı oranlarda burslu olarak okutulması amacıyla bireysel değerlendirme çalışmalarına başlamıştır. Burs oranları bireysel değerlendirme sonuçlarına göre belirlenecektir. Proje kapsamında bireysel değerlendirmeler ücretli olarak yapılacaktır.
Başvuru formlarındaki sıralamalara göre randevu verilmektedir.
Proje kapsamında takvim yaşı 6 ve aşağısında ki öğrencilerin değerlendirme çalışması bu yaş için en yaygın olarak kullanılan zekâ testi olan Stanford Binet zekâ testi ile yapılacaktır.6 yaş ve üzeri öğrencilerin tanılama çalışmaları ise WISC-R zekâ testi ile yapılacaktır.


NOT1: Test ücreti 150 TL olarak belirlenmiştir.Testler Boğazhisar Eğitim Kurumlarında Yapılmaktadır.
NOT2: Burslar, Proje Ortağımız Boğazhisar Eğitim Kurumları'nda Geçerlidir.(İSTANBUL)
NOT3: Proje kapsamında değerlendirmesi yapılan öğrenciler için rapor verilmeyecektir.