“HER ÇOCUK ÖZELDİR” Projesi Başvuru Formu

“HER ÇOCUK ÖZELDİR” Projesi Başvuru FormuENDERUN PROJESİ

Dünyanın ilk üstün zekâlılar okulu olan Enderun’dan ilham alınarak ortaya koyulan bu proje, üstün zekâlı öğrencilere uygun şartlarda eğitim görebilmeleri için sunulmuş bir imkândır. 2012 – 2013 Eğitim Öğretim Yılı’nda başlatılan projede, 50 adet üstün zekalı çocuğa Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda farklı oranlarda burs imkanı sunularak eğitim görme imkanı sağlanmıştır. TÜZDER tarafından yapılan testler sonucu üstün zekâlı olduğu tespit edilen 50 çocuk, yine TÜZDER desteğiyle Özel Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda mezun olana kadar burslu şekilde eğitim görme fırsatı yakalamışlardır. Boğazhisar Eğitim Kurumları, Türkiye’nin ilk “Zekâ Atölyesi’ni açmış, Gelişim atölyeleri ile bunu zirveye ulaştırmış, üstün zekâlılar konusunda uzman rol model eğitimcilere ve özgün bir eğitim modeli ile paydaş kurum olduğu için tercih edilmiştir.

YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRECEK 100 ÇOCUK PROJESİ

2012 – 2013 yılında kendileriyle çok başarılı bir çalışma olan “Enderun Projesi”ni yürüttüğümüz Boğazhisar Eğitim Kurumları ile 2013 – 2014 Eğitim Öğretim Yılı’nda yeni bir çalışma yaptık. “TÜZDER, Yüzümüzü Güldürecek 100 Çocuk Arıyor" sloganıyla başlatılan bu projede, 100 adet üstün zekâlı çocuğa Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda farklı oranlarda burslu okuma imkânı sağladık. TÜZDER tarafından yapılan bireysel değerlendirmeler neticesinde ailelere; çocuklarının gelişim alanları, gözlemlenen durumları ve eğitsel anlamda tavsiyeler, uzmanlar tarafından aktarıldı. Bireysel değerlendirmesi yapılan her bir çocuk için detaylı rapor veliye verildi. Yapılan değerlendirme ve komisyon kararları neticesinde desteklenmeye hak kazanmış çocuklar açıklandı ve böylece çok sayıda çocuğumuza ulaşılmış oldu.
Üstün zekâlı ve dahi çocukların zamanında fark edilememesi ve en uygun eğitimin sağlanamaması gibi sorunlar nedeniyle bu yeteneklerin toplumumuz için kayıp olacağını her zaman vurgulayan TÜZDER, “Yüzümüzü Güldürecek 100 Çocuk” projesiyle ülkemizin değerlerini keşfetmeye devam etmiştir.

“HER ÇOCUK ÖZELDİR” PROJESİ

TÜZDER “Enderun” ve “Yüzümüzü Güldüren 100 Çocuk” projeleri ile ülkemizin kanayan yarası olan yüzlerce üstün potansiyelli çocuğa geçmiş yıllarda Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda özel ve zenginleştirilmiş bir müfredat ve atölye çalışmalarıyla ufuklarını renklendirerek benzersiz bir eğitim deneyimini kendi kademelerinden mezun olana dek farklı oranlarda burslu olarak okuma imkânı kazandırmıştır. Yüksek potansiyelli çocukların zamanında fark edilememesi ve en uygun eğitimin sağlanamaması gibi sorunlar nedeniyle bu yeteneklerin toplumumuz için kayıp olacağını her zaman vurgulayan TÜZDER “Her Çocuk Özeldir” projesi kapsamında üstün potansiyelli öğrencilerini arıyor.

“Her Çocuk Özeldir” projesi kapsamında her sınıf seviyesinden 4-14 yaş aralığında ki yüksek potansiyelli öğrencinin başladığı sınıftan mezun olana dek Boğazhisar Eğitim Kurumlarında farklı oranlarda burslu olarak okutulması amacıyla bireysel değerlendirme çalışmalarına başlamıştır. Burs oranları bireysel değerlendirme sonuçlarına göre belirlenecektir. Proje kapsamında bireysel değerlendirmeler ücretli olarak yapılacaktır.
Başvuru formlarındaki sıralamalara göre randevu verilmektedir.
Proje kapsamında takvim yaşı 6 ve aşağısında ki öğrencilerin değerlendirme çalışması bu yaş için en yaygın olarak kullanılan zekâ testi olan Stanford Binet zekâ testi ile yapılacaktır.6 yaş ve üzeri öğrencilerin tanılama çalışmaları ise WISC-R zekâ testi ile yapılacaktır.


NOT1: Test ücreti 150 TL olarak belirlenmiştir.Testler Boğazhisar Eğitim Kurumlarında Yapılmaktadır.
NOT2: Burslar, Proje Ortağımız Boğazhisar Eğitim Kurumları'nda Geçerlidir.(İSTANBUL)