"STEM PROJESİ" ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU

"STEM PROJESİ" ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU

Atölye kapsamına 10-18 yaş aralığındaki 25 çocuk dahil olacaktır. (10 yaşı tam doldurmuş olmak ya da 5. Sınıfa devam ediyor olmak ve 18 yaşı geçmemiş olmak ya da lise son sınıfa devam ediyor olmak.)

Atölyeler mart ayında (en geç 16 Martta) başlayacak olup 15 hafta boyunca devam edecektir. (Dahiler gününe denk gelen hafta atölye yapılmayacaktır )

Atölyeye katılacak öğrencilerin başlangıç düzeyinde de olsa STEM çalışmalarına (robotik kodlamada dahil) katılmış olmaları öğrenci seçimlerinde avantaj sağlıyor olacaktır.

Öğrenciler için cinsiyet eşitliğine dikkat edilecek olup, yaş grubu olarak 10-14 aralığındaki öğrencilere yüzdelik dilimde daha fazla oranda yer ayrılacaktır.

Seçmeler Şubat ayının son haftasında kura usulüne göre yapılıp atölyeye katılmaya hak kazanan 25 öğrenci özel olarak bilgilendirilecek olup diğer katılımcılara sms yolu ile sonuçlar duyurulacaktır.

25 asıl kayıt ile beraber 10 yedek kayıt alınacak olup mazeretsiz olarak 3 hafta katılım gösteremeyen asıl öğrencinin kaydı düşecek olup yerine yedek alınacaktır.

Atölyeler TÜZDER’in genel merkezindeki DAHİPARK Atölyelerinde yapılacaktır.

Atölye çalışmaları Cumartesi günleri saat 15:30-17:00 aralığında (40 dk ders – 20 dk teneffüs – 40 dk. ders) yapılacaktır.

Atölye içeriğinde

10-14 yaş grubu için;
-Temel elektronik ve robotik
-Kodlamaya giriş
-Fen temelli STEM
-Algoritma
-Mühendislik tasarım sürecinde Hayal tasarımı dersleri
-Girişimcilik ve Strateji
-3D baskı

15-18 yaş grubu için;
-Mekatronik ve yapay zekâ
-Kodlama
-Matematik tabanlı STEM
-Algoritma ve Matematik
-Materyal tasarımı
-Girişimcilik ve Strateji
-3D Tasarım ve baskı
Konuları işlenecektir.

Başvuru için aşağıdaki alanları eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.