"STEM PROJESİ" ÜNİVERSİTELİ MENTOR BAŞVURU FORMU

"STEM PROJESİ" ÜNİVERSİTELİ MENTOR BAŞVURU FORMU

Atölye kapsamına eğitim alacak 10-18 yaş aralığındaki 25 çocuk için, 50 mentor üniversiteli genç dahil olacaktır.

Atölyeler mart ayında (en geç 16 Martta) başlayacak olup 15 hafta boyunca devam edecektir. (Dahiler gününe denk gelen hafta atölye yapılmayacaktır)

Mentor olacak Üniversiteli gençler için atölyeler başlamadan bir hafta öncesinde adaptasyon eğitimi ve bilgilendirme semineri düzenlenecektir.

Mentor olacak gençlere, atölye eğitimleri yanında, öğrenci gözlemleme, gruba liderlik, sınıf yönetimi, Öğrenci koçluğu gibi alanlarda eğitimler verilecek ve bunlar sertifikalandırılacaktır.

Mentorlerin 15 hafta boyunca atölyelere katılımı adaptasyon eğitimi ile atölye sonunda yapılacak değerlendirme ve raporlama süreçlerine katılımları zorunlu olacaktır. Dolayısı ile ortalama 18 hafta kadar staj yapma imkanı bulacaklardır ve bu stajları belgelendirilecektir.

Mentor seçiminde, üniversitelerin 3 ve 4. Sınıfta devam ediyor olmak, eğitim, edebiyat veya mühendislik fakültelerinde olmaları ile proje geçmişlerinin olması öncelik sayılacaktır.

Başvurular sonunda seçmeler belirtilen kriterler doğrultusunda kura ile belirlenecek ve hak kazananlar tanışma için davet edileceklerdir, diğer başvurulara sms ile dönüş sağlanacaktır.

50 asıl kayıt ile beraber 10 yedek kayıt alınacak olup mazeretsiz olarak 3 hafta katılım gösteremeyen asıl mentorun kaydı düşecek olup yerine yedek alınacaktır.

Atölyeler TÜZDER’in genel merkezindeki DAHİPARK Atölyelerinde yapılacaktır.

Atölye çalışmaları Cumartesi günleri saat 15:30-17:00 aralığında ( 40 dk ders – 20 dk teneffüs – 40 dk. ders) yapılacaktır.

Başvuru için aşağıdaki alanları eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.