Aile Danışmanlığı Randevu Talep Formu

Aile Danışmanlığı Randevu Talep Formu

AİLE DANIŞMANLIĞI :
Bir aile olarak yaşadığınız ortamda ailevi problemleriniz olabilir ve çatışma yaşayabilirsiniz. Bu sorunların yaşanmasında genelde aile üyeleri birbirlerini anlama ve kendi bakış açılarını karşıdaki kişiye aktarma noktasında sıkıntı yaşarlar. Problemlerin çözümünde önemli olan bu çatışmaları hangi ortamda ne şekilde ele aldığınızdır. Aile Danışmanlığı; aile üyelerinin kendi sorumluluklarının farkına varıp eşinizin ve çocuklarınızın ihtiyaçlarına doğru biçimde cevap verebilmeyi öğrenmenizi sağlar. Böylece aile birliğinizi koruyup sürdürme yönünde beceri geliştirme nokrasında size destek olur

- Evlilik öncesi danışmanlık
- Aldatma / aldatılma
- Boşanma süreci problemleri
- Aile içi iletişim sorunları
- Ebeveyn eğitimleri ve danışmanlık
- Mutsuz evlilik
- Güven bunalımı
- Kıskançlık

BİREYSEL PSİKOTERAPİLER :
Bireysel Psikoterapi; kişinin içinde bulunduğu sıkıntılı durum ve bu duruma neden olan düşünce ve duygu düzeneğinin keşfedilerek giderilmesi sürecidir. İnsanlar çoğu zaman kendilerini gündelik hayatın akışına kaptırarak rahatsızlık veren şeyleri fark edemeyebilirler. Fark edemediğimiz bu sıkıntılar, farklı psikolojik sorunlar olarak kendini gösterir ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. Siz de yaşam kalitenizi olumsuz yönde etkileyen ve artık kendi kontrolünüz dışına çıktığını düşündüğünüz sorunlardan kurtulabilmek için bireysel psikoterapi desteği alabilirsiniz. Bu sayede hem kendinizi hem de başkalarını daha iyi tanıma fırsatı elde etmiş olacaksınız. TÜZ-DER olarak uzman psikoterapist kadromuzla, danışanlarımıza sağladığımız kişiye özgü danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

- Travma sonrası stres bozukluğu
- Anksiyete (kaygı) bozuklukları
- Panik bozuklukları (panik atak)
- Obsesif kompulsif bozukluk
- Fobiler (sosyal fobi, nesne fobileri)
- İletişim problemleri
- Özgüven problemleri
- EMDR terapisi
- Depresyon
- Kayıp, yas
- Kişilik bozuklukları

ERGENLİK DÖNEMİ DESTEK HİZMETLERİ:
Ergen; bir taraftan kimlik oluşturmaya çalışırken bir taraftan da ailenin, kültürün, toplumun beklentilerini karşılamaya çalışır. Bu dönemde duygusal, sosyal, cinsel, aile ve okul hayatlarından birinde yaşayacağı problem diğer gelişim alanlarını da olumsuz etkileyecektir. Bu dönemde aileden kopma yaşayan ergen dış dünyaya açılır ve bu durum ailenin paniklemesine ve yanlış kararlar almasına neden olabilir. Bu süreçte ergenin kendini anlayacak ve problemlerinin çözümünde yardımcı olacak birine ihtiyaç duyması kaçınılmazdır. Bir uzmana danışarak ergenlik çağındaki çocuğunuz için destek alabilirsiniz.

- Ergenlik çağı sorunları
- Ergenlikte kimlik bunalımı
- Ders başarısı ve motivasyon
- Sosyal ilişkilerde yetersizlik
- Mesleki danışmanlık
- Öğrenci koçluğu
- Sınav kaygısı
- Kendine zarar verme
- Özgüven sorunları
- Bilgisayar ve internet bağımlılığı

ÇOCUK ve ERGEN PSİKOTERAPİSİ
Çocukluk dönemi; yaşantıları ile hayatın temellendirildiği, çıkabilecek problemlerle yetişkinlik yıllarını esaret altına alabilecek kritik bir süreç. İş hayatından aile hayatına, sosyal ilişkilerden kişinin kendiyle kurduğu iletişime kadar bir çok yaşam alanını derinden etkileyen bu süreçte yaşanan sıkıntılar aile dinamiklerini de derinden sarsarak aile bireylerinin yaşamını doğrudan olumsuz etkiler duruma gelmekte. Bu dönemde karşılaşılan problemlerde psikolojik destek almak hem çocuğun ruh sağlığı hem de ailenin diğer bireylerinin ruh sağlığı açısından oldukça önemli. Psikoterapi desteği ile aile bireylerininin de sürece dahil edilmesi ile bu dönemin sağlıklı aşılması sağlanabiliyor.

- Çocuklarda davranış bozuklukları
- Üstün zekalı çocuklarda yaşanan sorunlar
- Okul ve çevreye uyum problemleri
- Dikkat eksikliği ve hiperaktivite
- Karşıt olma, karşıt gelme bozukluğu
- Kardeş kıskançlığı
- Alt ıslatma sorunu
- Tırnak yeme problemi
- Anne-baba ayrılığı
- Tik bozuklukları
- Yalan söyleme